Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

W serii Legendarne marki SPA prezentujemy Thalgo - pioniera we współczesnej talasoterapii i światowego lidera profesjonalnego wykorzystania dobrodziejstw płynących z morskich głębin.

Kiedy na początku lat 60. ubiegłego wieku francuski farmaceuta André Bouclet prowadził swoje badania nad kosmetykami zawierającymi ekstrakty z alg morskich nie przypuszczał, że stworzy podwaliny marki, która stanie się pionierem we współczesnej talasoterapii i światowym liderem profesjonalnego wykorzystania dobrodziejstw płynących z morskich głębin. Bouclet był przekonany, że morze stanowi niewyczerpane źródło terapeutycznych substancji, mogących poprawić jakość ludzkiego życia. Odkrycia kolejnych dziesięcioleci potwierdziły te przypuszczenia. Ukryte w głębi mórz i oceanów skarby, takie jak minerały, wysoko przyswajalne mikroelementy, witaminy, aminokwasy i inne cząsteczki aktywne, wydzielane przez zwierzęta i rośliny morskie, wykorzystywane są do dzisiaj w wielu lekach i kosmetykach.
W 1964 roku stworzono BLC Laboratories, pierwszą firmę specjalizującą się w produktach do pielęgnacji skóry, przeznaczonych dla medycyny i talasoterapii, powstałych na bazie alg morskich. Kilka lat później André Bouclet opracował i opatentował (w 1966 roku) unikalny proces mikronizacji alg, który do dzisiaj jest podstawą produktów Thalgo.Podstawę tego patentu stanowi kompozycja trzech gatunków alg, specjalnie hodowanych przez Thalgo w kilku miejscach na świecie (wybrzeża Chile, Filipin, Senegalu, Zatoki Biskajskiej i Bretanii oraz na Morzu Śródziemnym). Ten całkowicie naturalny produkt ma właściwości reminerazlizujące i regenerujące skórę oraz oczyszczające cały organizm.

TALASOTERAPIA
W XIX wieku Francuzi stali się specjalistami w kuracjach wodą morską – w talasoterapii. Pomaga ona w leczeniu reumatyzmu, układu oddechowego oraz problemów dermatologicznych. Talasoterapia wpływa również na samopoczucie. Wraz z wprowadzeniem morskich kosmetyków na początku lat 60. XX wieku marka Thalgo stała się liderem w talasoterapii na światowym rynku kosmetycznym i SPA.

2FIRMA THALGO
W 1968 roku Alaine Dougliani zarejestrował logo Thalgo, by zyskać trwałe oparcie w dziedzinie talasoterapii i produkcji kosmetyków opartych na ekstraktach morskich. Firma dynamicznie rozwijała się na rynku francuskim i swymi produktami podbijała świat.W 1989 roku powstał pierwszy ośrodek talasoterapii Thalgo – Międzynarodowa Szkoła Piękna Thalgo w Paryżu, a dwa lata później centrum promocyjne – Villa Thalgo w Paryżu (w 2009 roku przeniesiona do prestiżowej dzielnicy Trocadero).
W 1999 roku francuski przedsiębiorca Jean–Claude Sirop wykupił Laboratoria Thalgo, które stały się fundamentem dla całej Grupy Thalgo. Rozwijano dystrybucję na całym świecie, kupowano lub kreowano nowe marki kosmetyki profesjonalnej: ELLA BACHE (2003), NOVEXPERT (2004), PERRON RIGOT (2004), TERRAKE (2006), ATELIER DES DELICES (2011), COULEUR CARAMEL (2011), MISS V (2012).
W 2001 roku powstało Thalgo SPA Management – wyspecjalizowany oddział zajmujący się kreacją i doradztwem w dziedzinie inwestycji SPA w hotelach i ośrodkach DaySPA.

ŚWIAT TO ZA MAŁO
Dzisiaj Grupa Thalgo zatrudnia ponad 500 pracowników, posiada 4 zintegrowane laboratoria badawcze, 2 fabryki produkcyjne, 2 platformy logistyczne, 4 oddziały dystrybucji w Europie i USA, przedstawicielstwo na Azję z siedzibą w Singapurze. Jej kosmetyki obecne są w ponad pięciuset resortach SPA, należących do wiodących marek hotelowych na świecie (m.in. Hilton, Conrad, Marriott, InterContinental, Sheraton, Westin) oraz w niezliczonej ilości DaySPA i gabinetach kosmetycznych w blisko stu krajach.

PO PIERWSZE ALGI
To morskie „gąbki” zbudowane z minerałów. Zwane inaczej glonami, stanowią wielkie bogactwo cennych dla ludzkiej skóry substancji. Zawierają duże ilości węglowodanów (szczególnie polisacharydów), protein, lipidów, różnego rodzaju mikroelementów i witamin.
Posiadają właściwości nawilżające, odmładzające, oczyszczające, antyalergiczne, regenerujące, przeciwłojotokowe, przeciwcellulitowe, wyszczuplające oraz wzmacniające system odpornościowy, zwiększają aktywność i wydolność organizmu. Algi zaopatrują skórę w witaminy, aminokwasy, elementy śladowe, proteiny i składniki mineralne, przez co regenerują tkanki i komórki, zapewniają prawidłowe nawilżenie. Zawarte w algach polifenole, posiadają właściwości antyoksydacyjne, antyrodnikowe i przeciwzapalne. Badania wykazały, że ekstrakt alg chroni ludzkie keratynocyty i fibroblasty przed działaniem wolnych rodników, opóźniając tym samym procesy starzenia. Lipidy występujące w glonach zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), w tym także kwas linolenowy, który wzmacnia barierę lipidową oraz likwiduje stany zapalne naskórka.     


                 

Urszula Peryt-Patrzała, właścicielka Thalgo PolandUrszula Peryt–Patrzała, 
właścicielka Thalgo Poland, wyłączny przedstawiciel Thalgo w Polsce
Thalgo należy do ścisłej czołówki profesjonalnych marek kosmetycznych. Pomimo, iż jest to marka kosmetyki profesjonalnej, w Polsce jej rozpoznawalność jest bardzo wysoka. Kreatywność, profesjonalizm, jedna z najbogatszych ofert zabiegowych na rynku i cała gama suplementów, wpłynęły na fakt, że od lat cieszymy się tak silną i stabilną pozycją.
Thalgo to lider SPA i talasoterapii w Polsce i na świecie. W 2001 roku na pierwszej w Polsce konferencji SPA w Zakopanem, przekonywałam inwestorów, że SPA to świetny biznes. Dzisiaj nie trzeba już nikogo przekonywać. Warto jednak pamiętać, że sukces zależy w znacznej mierze od wyboru właściwej marki kosmetycznej. Siła i doświadczenie Thalgo w tym zakresie jest niekwestionowane. Nie bez kozery, w prestiżowych pismach określają nas „marką dobrego samopoczucia”.


CZYTAJ WIĘCEJ...

MARKI SPA 15 - LECIA

SIŁA HORMONÓW Z ALG - NOWOŚĆ THALGO

DESZCZ NAGRÓD DLA THALGO

 

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz