Facebook open

Tak jak mężczyźni interesują się sportem i samochodami, tak kobiety zajmuje uroda i SPA. Taka już nasza natura. Czego Polki szukają w SPA?

Moda na SPA zatacza coraz szersze kręgi. W Polsce każdego roku rynek usług SPA wzrasta o 50-70%. Dotyczy to zarówno hoteli SPA, jak i day SPA zlokalizowanych w miastach. W Warszawie niemal co miesiąc powstaje kolejny obiekt SPA – obecnie jest ich ponad 30. Jesteśmy więc na dob-rej drodze by dogonić Europę, choć ciągle daleko nam do Stanów Zjednoczonych, gdzie biznes SPA dołączył do dwóch branż gigantów – przemysłu samochodowego i spożywczego, które przekroczyły 13 mld dolarów rocznych dochodów.

URODA, ZDROWIE CZY RELAKS
Z badań przeprowadzonych w styczniu tego roku na zlecenie Klekotki Sento Spa wynika, że co dziesiąty Polak korzysta z zabiegów oferowanych przez ośrodki SPA. Są to najczęściej osoby w wieku 35-44 lata, rzadziej 25-34 (19%) oraz 18-24 (12%). Badania potwierdzają, że mężczyźni równie chętnie jak kobiety, korzystają z dobrodziejstw zabiegów i stref SPA i wellness. Różne są jednak powody, które ich do tego skłaniają. Dla 42% klientów najważniejsze są relaks i regeneracja, choć dla kobiet (ok. 50%) czynnik ten jest ważniejszy, niż dla mężczyzn (36%). Panie pragną podczas zabiegów wyciszenia (21%), a po nich – efektów w postaci poprawy urody (13%). To drugie dla panów nie ma żadnego znaczenia (0%), a przynajmniej nie przyznają się do tego. Za to 22% z nich uważa, że SPA to doskonałe miejsce na wspólny wyjazd ze znajomymi, a 18% oczekuje od obsługi profesjonalnych porad na temat zdrowia i urody.

POLKI POD LUPĄ
Warszawski salon urody Le Spa również przeprowadził badania (ich wyniki ogłoszono w sierpniu), koncentrując się jednak głównie na Polkach. Wszak to właśnie one znacznie bardziej od mężczyzn narażone są na przemęczenie i stresy dnia codziennego. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatruje się w konieczności łączenia przez płeć piękną wielu obowiązków zawodowych z rodzinnymi, a także, jak dowiedli naukowcy Rita Valentino i Debra Bangasser wraz z zespołem z Children's Hospital of Philadelphia, w uwarunkowaniach biologicznych. Żeńskie komórki nerwowe są bardziej wrażliwe na działanie hormonu stresu.Dlatego blisko 60% kobiet deklaruje, że cierpi na dolegliwości związane ze stresem, w szczególności bóle pleców oraz szyi, do których przyznaje się odpowiednio co czwarta i co dziewiąta Polka. Łatwym i szybko dostępnym rozwiązaniem tego typu problemów są leki. Według raportu GUS, na jesieni 2010 r. prawie 75% ludności Polski zażywało leki, podczas gdy 7 lat temu, w tym samym okresie – tylko 54%. Przy czym, to kobiety znacznie częściej niż mężczyźni, stosują medykamenty i równocześnie prawie 2-krotnie częściej zażywają leki przeciwdepresyjne, nasenne i uspokajające, a także na bóle głowy i migrenę (zwłaszcza te bez recepty).

SPA KONTRA STRES
Równocześnie jednak wzrasta świadomość Polek w zakresie dbania o zdrowie i kondycję ciała, a także konieczności łagodzenia skutków codziennego stresu. Wiedząc, że choroby i stres przyspieszają procesy starzenia, coraz więcej z nich sięga do profilaktyki. 90% ankietowanych przez Le Spa mieszkanek Warszawy deklaruje, że wybrałoby zabiegi SPA, a nie leki przeciwbólowe, gdyby wiedziały, że będą równie skuteczne, no i gdyby znalazły na to czas – połknięcie pigułki nie wymaga tyle zachodu, co umówienie wizyty i przyjazd na zabieg. Rośnie liczba kobiet korzystających z dobrodziejstw klinik SPA. Przez ostatnie pół roku z zabiegów czysto relaksacyjnych korzystało 60% ankietowanych, w tym 14% raz na miesiąc lub częściej. Jeszcze większy procent Warszawianek, bo 64%, korzystało z zabiegów pielęgnacyjnych, stanowiących główny powód powstawania klinik SPA.
Statystyki CBOS-u także potwierdzają tendencję zmian kobiecych postaw życiowych wobec zdrowia. Co druga kobieta przyznaje się, że zdrowo się odżywia, jedząc dużo warzyw i owoców oraz ograniczając tłuszcze zwierzęce, a co czwarta aktywnie uprawia jakiś sport (m.in. bieganie, gimnastykę). Nawet krótki, weekendowy pobyt w hotelu SPA czy dwugodzinny zabieg w day SPA są w stanie zdziałać cuda. SPA to jeden z najskuteczniejszych, a przede wszystkim najbardziej przyjemnych sposobów na ucieczkę od codziennego stresu i zgiełku. Tutaj kobieta może odnaleźć spokój, wyciszenie oraz nabrać pewności siebie i sił do zmagania się z zabieganym życiem.

O Polaku w SPA możecie przeczytać tutaj :

Polak w SPA

 

GWIAZDY W SPA

Paulina HolzPaulina Holtz

aktorka, ambasadorka produktów Clic[&]Go firmy OsmozaCare
Wyjazd do SPA to obowiązkowy punkt programu w okresie okołowakacyjnym, a jeśli się nie uda, to jesienią. Jest to dla mnie zawsze czas, dzięki któremu mogę odzyskać równowagę fizyczną i psychiczną. Uwielbiam sport, ćwiczę jogę, uprawiam pole dance i biegam, więc dla mnie bardzo ważna jest oferta pod kątem ruchu. Ale najważniejsze są dobre masaże. Codziennie. Chętnie też korzystam z wszelkich masek na ciało i twarz. Czasem daję się namówić na jakieś nowinki, nietypowe odmiany masaży (np. kijami bambusowymi). Uwielbiam masaże twarzy, głowy i stóp. Przy nich natychmiast usypiam. Nigdy nie korzystam z sauny suchej. Nie lubię tego upału, nie sprawia mi najmniejszej przyjemności, a do tego mam delikatną skórę naczynkową. Czasem chodzę do sauny parowej. Bardzo ważna dla mnie jest dobra dieta wegetariańska i szeroka oferta dobrze prowadzonych zajęć fizycznych. Wtedy wracam naprawdę odprężona i szczęśliwa.


 

Monika JarosińskaMonika Jarosińska
aktorka i piosenkarka, właścicielka salonu odchudzania i modelowania sylwetki Corpo Fit
W Polsce mamy ośrodki SPA naprawdę na dobrym poziomie. Tylko, że my nie umiemy skutecznie odpoczywać. Robimy to przed komputerem lub telewizorem. Nie umiemy się wyłączyć, wyciszyć, gruntownie zrelaksować. Ciągłe nerwy i duszenie w sobie negatywnych emocji prowadzi do chorób. Wyjazd do takich miejsc powinien nam przywracać równowagę, wyciszać i uspokajać. Jednak tak się nie dzieje, bo nie potrafimy złapać dystansu do własnego życia i do siebie. Jest wiele zabiegów, które pomagają mi odpocząć i odciąć się od rzeczywistości. Uwielbiam masaż gorącymi kamieniami. Lubię też masaże relaksujące, medyczne, mam problemy z kręgosłupem, a po nich czuję się lepiej. Najbardziej lubię SPA w górach – widok szczytów górskich i oddawanie się profesjonalnym zabiegom to dla mnie raj na Ziemi.


 

Andżelika PiechowiakAndżelika Piechowiak
aktorka
Nie odwiedzam salonów kosmetycznych regularnie, ale zdarza mi się korzystaćz zabiegów, bo bardzo mnie relaksują. Korzystam z aromaterapii, masażu twarzy, oczyszczania cery, a ostatnio zachwycił mnie piling stóp z wykorzystaniem rybek. Świetny relaks! Nie poprawiam urody, bo cenię naturalność. Uważam, że zabiegi powinny nam polepszać samopoczucie, nie tylko urodę. 
W dbaniu o urodę nie powinno się przesadzać – liczy się wewnętrzna, dobra energia, która wpływa na naszą atrakcyjność. Bardzo cenię profesjonalne zabiegi i kosmetyki do włosów, gdyż działania, którym się poddaję na planach filmowych, bardzo je niszczą.

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz