Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

W świecie, w którym jesteśmy na stałe podłączeni do cyberprzestrzeni, zaczynamy się od niej uzależniać i tracimy umiejętność funkcjonowania w realnej przestrzeni.  Warto ustalić pewne zasady, by do tego nie doszło.

 5 sposobów na odzyskanie cyfrowej wolności i wolnego czasu:

POSTAW ROZSĄDNE GRANICE
Nie odbieraj poczty elektronicznej i telefonów służbowych, dopóki nie dotrzesz do pracy. Wyznacz sobie konkretne godziny, kiedy odpowiadasz na maile. Nie pozwól na to, żeby osoby współpracujące z tobą, oczekiwały, że będziesz dostępna 24 godziny na dobę. Warto wyznaczyć zdrowe granice, dzięki którym współpracownicy nie będą cię niepokoić w błahych sprawach, a ty będziesz się cieszyć wolnym czasem z rodziną, przyjaciółmi lub przeznaczysz ten czas dla siebie.
ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE
Postaw swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Zamiast zaraz po powrocie z pracy spędzonej przy komputerze włączać telewizor, posłuchaj muzyki, poczytaj lub po prostu porozmawiaj z bliskimi.
Wyjdź choćby na krótki spacer, by pooddychać świeżym powietrzem lub do siłowni, by trochę potrenować i odzyskać zdrowie.
LICZY SIĘ JAKOŚĆ
Odłóż na bok telefon, kiedy spożywasz posiłek. Nie dość, że takie jedzenie będzie dla ciebie o wiele zdrowsze, to jeszcze pokażesz osobom towarzyszącym ci, że czas spędzony z nimi jest dla ciebie ważny. To samo dotyczy wspólnych wyjść z bliskimi czy przyjaciółmi na spacer, do kawiarni czy restauracji. I pamiętaj, dzięci naśladować dorosłych, a przykład powinien iść z góry.
POŁĄCZ SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ
Media społecznościowe to największy pożeracz czasu. Wybierz tylko jeden z kanałów mediów społecznościowych lub narzuć sobie określone godziny i ilość czasu, który spędzasz na komunikowaniu się ze znajomymi przez wirtualną rzeczywistość. W ten sposób zyskasz trochę czasu na komunikację z prawdziwymi ludźmi.
WYŁĄCZAJ URZĄDZENIA ELEKTONICZNE NA KILKA GODZIN NA DOBĘ
Ustaw czas zamknięcia. Korzystnie jest zrobić to kilka godzin przed snem. Badania wykazały, że nawet nasze małe urządzenia elektroniczne emitują wystarczające światło, aby zmącić spokój umysłu. Ogranicz lub wyłącz elektronikę w sypialni, aby poprawić jakość snu.  cyfrowy detoks 1

baner Norden Cosmetics

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz

Partnerzy