Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Mróz i silny, zimny wiatr to zdecydowani przeciwnicy bujnej fryzury. Nie oznacza to jednak, że w starciu z takim przeciwnikiem z góry jesteśmy skazani na porażkę.

Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacyjnych, a żadna – nawet najsroższa zima nie będzie dla nas groźna.

Zimą szczególnie należy zwracać uwagę na właściwy ubiór – taki, który uchroni nas przed niską temperaturą i wiatrem, ale jednocześnie nie pozwoli na przegrzanie i umożliwi swobodne oddychanie skórze. Taką ochronę musimy sobie zapewnić nie tylko dla naszego ciała, ale również dla głowy i włosów. Cebulki włosowe są bardzo wrażliwe na niskie temperatury i silne wiatry. W wyniku działania takich szkodliwych czynników może dojść do niewielkich uszkodzeń, które mogą doprowadzić nawet do powstania mikroblizn, a to skutkować będzie zwiększoną utratą włosów.

Warto wiedzieć, że o procesie łysienia możemy mówić wówczas, gdy dzienna utrata włosów przekracza liczbę stu sztuk, w takim przypadku należy zastanowić się nad przyczyną tego zjawiska i w razie konieczności rozpocząć leczenie.

Dobierając czapkę dla naszej głowy, kierujmy się nie tylko względami estetycznymi. Najważniejsze w idealnym nakryciu głowy jest tkanina, z której zostało ono wykonane. Wybierajmy jedynie takie czapki, które uszyto z naturalnych tkanin – bawełnianych czy z wełny. Podobnie zwróćmy uwagę na właściwy rozmiar nakrycia. Nie może ona być zbyt ciasna gdyż długotrwały ucisk na niektóre fragmenty skóry głowy może przyczynić się do podobnych uszkodzeń jak w wyniku działania niskich temperatur. Jeśli jednak kupimy dla siebie czapkę zbyt dużą, to nie będzie ona należycie chronić nas przed zimnem – musi więc być perfekcyjnie dopasowana. W razie wątpliwości poprośmy o pomoc sprzedawcę, zwracajmy również uwagę na rozmiar i cm obwodu głowy podawane na metce.Wlosy kontra mroz

Kolejną rzeczą, którą możemy zrobić dla naszych włosów, to systematyczne stosowanie kosmetyków nawilżających i odżywiających pasemka. Najlepsze efekty uzyskuje się podczas stosowania regularnego odżywek i maseczek – najlepiej po każdorazowym umyciu włosów, a maseczki minimum raz w tygodniu. W przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania się można częstotliwość zabiegu zmniejszyć dwukrotnie, aby nie sprzyjać odkładaniu się nieestetycznego łoju.

Niektórzy producenci kosmetyków na okres jesienno-zimowy wypuszczają na rynek preparaty z serii zimowej, które zawierają niezbędne składniki do przetrwania tego trudnego okresu, ale również związki zabezpieczające kosmyki przed zimnem i wiatrem – w ten sposób na powierzchni włosów tworzy się niewidzialna tarcza, która zapewnia dodatkową ochronę. Naprawdę warto sprawić sobie taki zestaw preparatów, aby na wiosnę cieszyć się bujną i zdrową czupryną.

Zima to także trudny czas dla naszego organizmu ze względu na ograniczenia w diecie. Nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców, spożywamy więc dużo wysoko przetworzonej żywności, tłustych dań mięsnych, a zbyt małe ilości błonnika, witamin i minerałów. Zbyt długo trwająca taka dieta może spowodować poważne spustoszenie w organizmie – nasze ciało bowiem wymaga dostarczania mu na bieżąco niektórych składników, które odpowiedzialne są za wzrost i naprawę komórek – m.in. skóry czy błon śluzowych. Jeśli przestaniemy dostarczać organizmowi ważnych składników – po niedługim czasie zaobserwujemy niekorzystne zmiany w organizmie – wysuszenie skóry, łamliwość paznokci, matowe i wypadające włosy. Szczególnie istotne są tutaj takie składniki pokarmowe jak cynk, selen i krzem. Znajdziemy je m.in. w nasionach dyni i słonecznika – dlatego zamiast podgryzać chipsy, w ramach przekąski zjadajmy bakalie. Możemy także latem i wiosną zamrażać świeże warzywa i owoce albo przygotowywać z nich przetwory, aby w środku zimy nadal móc cieszyć się smakiem owoców prosto z sadu.

Kolejnym aspektem, jaki warto omówić jest kwestia nawilżenia powietrza w naszych mieszkaniach. Praca kaloryferów i grzejników w konsekwencji powoduje wysuszenie powietrza w domu. To z kolei przyczynia się do uczucia napiętej skóry, nawet pomimo częstej aplikacji kremów nawilżających. Włosy natomiast zaczynają się elektryzować, ponieważ w powietrzu krąży zbyt wiele ujemnie naładowanych cząstek, które po przyklejeniu się do naszych włosów, powodują ich wzajemne odpychanie się, co objawia się dobrze nam znanym – stawaniem włosów dęba. Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować naprawdę prosty trik – zamontować nawilżacze powietrza. Te klasyczne, znane jeszcze naszym babciom to po prostu kamienne lub gliniane naczynka umieszczanie na grzejnikach i napełniane wodą. Należy jedynie pamiętać, aby regularnie uzupełniać ubytki wody. Dla urozmaicenia można także wlać kilka kropel aromatu czy olejku eterycznego – może być to przyjemny zapach odświeżający pomieszczenie lub nawet leczniczy – na przykład z olejku sosnowego.

Jeszcze prostszym sposobem jest po prostu nałożenie mokrych ręczników na grzejniki i regularne ich zwilżanie. Jeśli jednak chcemy zafundować sobie profesjonalne nawilżanie lokalu kupmy elektroniczny nawilżacz. Dzięki zainstalowanym czujnikom, mierzy on aktualny poziom pary wodnej w pomieszczeniu i podwyższa go – w miarę potrzeby. Przyda się on również w przypadku pomieszczeń zawilgoconych – oprócz nawilżania ma również pochłaniacze wilgoci. Słowem – takie elektroniczne cudo zapewni nam właściwy poziom nawilżenia pomieszczeń, w których przebywamy. Docenią to na pewno osoby cierpiące na alergie i choroby układu oddechowego, ale również osoby starsze czy małe dzieci, a nasza skóra stanie się nawilżona, włosy przestaną się elektryzować, będą błyszczące i pełne energii.

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

 

 

 

 

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz