Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Dobroczynne działanie kąpieli w gorących źródłach jest znane od tysiącleci, a ich korzystny wpływ na zdrowie potwierdzono naukowo.

 Kąpiele termalne są źródłem nie tylko pozytywnej energii, ale i zdrowia. Najprzyjemniej jest zanurzyć się w ciepłej wodzie, gdy temperatura otoczenia jest niska, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się jesienią i zimą. Temperatura wody, która bije w gorących źródłach, może mieć nawet powyżej 70°C. Aby można było bezpiecznie się w niej zanurzyć, trzeba ją schłodzić. Woda taka jest często bogata w związki mineralne i inne cenne substancje, które pod wpływem temperatury silniej oddziałują na organizm. Kąpieli termalnych można zażywać w wielu uzdrowiskach i ośrodkach SPA w całej Polsce. Dzięki kąpielom i zabiegom z wykorzystaniem wód termalnych leczy się m.in. choroby serca, osteoporozę i schorzenia laryngologiczne. Wody termalne w uzdrowiskach wykorzystywane są w kuracjach pitnych, kąpielach leczniczych, rekreacji (baseny termalne) oraz do produkcji kosmetyków.

Uzdrowiska z wodą termalną: Uniejów (jedyne uzdrowisko termalne), jeleniogórskie Cieplice, Duszniki-Zdrój, Lądek-Zdrój, Ustroń, Rabka-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Busko-Zdrój, Konstancin-Jeziorna, Inowrocław, Ciechocinek, Gołdap, Ustka.