Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Sylwoterapia w Ogrodzie Medytacji w Manor House SPA Chlewiska.

Energia drzew wycisza i napełnia wewnętrznym spokojem. Zanim nadejdzie zima, warto zregenerować siły, choćby w Ogrodzie Medytacji w Manor House SPA Chlewiska. Każdy gatunek drzew ma swoją indywidualną moc i emanuje wyjątkową, charakterystyczną energią.

Ogród Medytacji to 10-hektarowy teren wokół Pałacu Odrowążów. Jest nie tylko świadkiem dziejów i losów wielu rodów szlacheckich od 1135 r., ale także miejscem, w którym odnajdziemy spokój i bliskość natury. Codzienne obowiązki i sprawy przestają tu mieć znaczenie. Dzięki starannej pielęgnacji ten okazały park jest zadbany i zachęca do spacerów. Ogród tworzą rozległe trawniki, swobodnie rozplanowane klomby, grupy drzew i krzewów o zróżnicowanych wysokościach, a także nieregularnie wijące się ścieżki. Cicho szumi woda płynąca w strumykach, delikatnie faluje tafla malowniczych stawów.

ENERGIA DRZEW
Najcenniejszymi okazami Ogrodu Medytacji są stare drzewa o szlachetnych sylwetkach, potężne dęby, kasztanowce, rozłożyste lipy, klony, czerwone buki, graby, jesiony, modrzewie. Każdy gatunek emanuje inną, szczególną i charakterystyczną dla siebie energią. Aby czerpać jak najwięcej pozytywnych właściwości, należy wybierać zdrowe drzewa, te najbardziej okazałe, o grubym pniu i dorodnych liściach. A zatem, aby naładować się pozytywną energią przed zimą, odpędzić stres i natłok codziennych spraw, wystarczy przytulić się do kory drzewa.
Dąb – przywraca witalność i poprawia koncentrację, wzmacnia psychikę. Chroni też przed zwątpieniem, zniechęceniem oraz dodaje sił.
Kasztanowiec – łagodzi stany lękowe i ułatwia zasypianie. Koi dolegliwości duszy i poprawia nastrój. Pozwala pełniej korzystać z zebranych doświadczeń oraz pobudza naturalną ciekawość świata. Korzystnie też oddziałuje na sferę uczuciową.
Lipa – energie lipy uwrażliwiają na otaczający świat i istniejące w nim inne widzialne i niewidzialne energie.
Klon – pozwala nawiązywać otwarte i szczere relacje z ludźmi, dodaje odwagi osobom pragnącym spojrzeć na siebie obiektywnie.
Buk – budzi w człowieku pogodę ducha, uwalnia od stresu. To drzewo pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i własną słabość. Pozwala odzyskać pewność siebie i uspokaja.
Grab – usuwa lęk przed starzeniem się, pomaga uwierzyć w siebie. Podnosi odporność organizmu i ułatwia aklimatyzację.
Jesion – energie jesionu pomagają poznać i zrozumieć własne uczucia i emocje, ułatwiają ich akceptację, a co za tym idzie, również panowanie nad nimi. Znając i rozumiejąc swoje wnętrze, możemy mądrze i konsekwentnie postępować i zajmować się rozwojem duchowym.
Modrzew – energie modrzewia pozwalają oderwać się od spraw przyziemnych i spojrzeć głębiej na wszystko, co nas otacza, a tym samym wzbudzają altruizm. Pobudzają chęć do życia, wnoszą entuzjazm i zapał do działania, dodają sił i ułatwiają ich regenerację.

Manor House Chlewiska

ENERGIA ZIEMI
Ogród Medytacji to park pamiętający wiele historycznych wydarzeń i dzieje rodów szlacheckich – Odrowążów, Chlewickich, Potkańskich, Sołtyków i Platerów, które władały Chlewiskami na przestrzeni wieków. Park jest nie tylko wspaniałym miejscem odpoczynku dla rodzin i wycieczek firmowych, ale także miejscem edukacyjnym, gdzie historia łączy się z naturą tworząc pozytywnie wpływającą na otoczenie energię.
– Ogród Medytacji to idealne miejsce, które ukoi nasze zmysły i uspokoi nerwy oraz umysł zaprzątnięty codziennymi sprawami. Wszyscy goście Manor House SPA mogą korzystać z jego dobroczynnej energii bez ograniczeń. Wielu naszych gości spędza tu mnóstwo czasu na porannych spacerach, popołudniowych przechadzkach oraz w pawilonach ogrodowych, popijając wodę ze świeżą miętą zerwaną prosto z ogrodu – mówi Dorota Tokarska, dyrektor ds. marketingu w Manor House SPA Chlewiska.

KAMIENNY KRĄG MOCY
Kamienny Krąg Mocy znajduje się w leśnej części Ogrodu Medytacji. Symbolizuje on wszechświat i emanuje energią, którą możemy czerpać bez ograniczeń. Dzięki niej odnajdziemy harmonię i równowagę w życiu. Kamienny Krąg podkreśla związek człowieka z ziemią –  w dawnych czasach były to miejsca obrzędów i ceremonii, krąg symbolizował swego rodzaju ołtarz i miejsce spotkań duchowych.                                        

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz