Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Podróże nie tylko kształcą. Bywają też męczące i stresujące – zwłaszcza te długie. Zgiełk, hałas, pośpiech, zastane mięśnie i odrętwiałe kości po wielogodzinnych lotach samolotem. Zbliżające się wakacje to czas bliskich i dalekich podróży oraz godziny spędzone na lotniskach. Coraz częściej znajdziemy na nich przyjazne podróżnym strefy ciszy i odosobnienia.

Tekst: Sylwia Zagórska 

Chcąc podróżować po całym świecie, musimy liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy na pokładzie samolotu, a jeszcze więcej – na lotniskach podczas przesiadek. Włodarze lotnisk dwoj się i troją, żeby umilić pasażerom czas oczekiwania na samolot? Podróżni mają do dyspozycji coraz więcej sklepów, restauracji, przybywa salonów SPA i masażu, a także specjalnych pomieszczeń dla zwierząt. Niektóre posiadają także specjalne pomieszczenia dla zwierząt.
Okazuje się, że długie przesiadki i oczekiwanie na kolejne loty wcale nie muszą być bardzo męczące, wiązać się z niepotrzebnymi zakupami służącymi głównie do zabijania czasu czy wydawaniem fortuny na kolejne kawy... za 10 euro! Wychodząc naprzeciw potrzebom podróżnych, coraz więcej lotnisk na świecie udostępnia w swojej przestrzeni tzw. yoga rooms, czyli pokoje do ćwiczenia jogi i medytacji.Joga w podrozy lotnisko

Można w nich odetchnąć od zgiełku, odpraw i bramek oraz w spokoju wyciszyć się i zrelaksować. Sale wyposażone są w maty do jogi, a często także i inne sprzęty pomocnicze. Niektóre oferują nawet zajęcia z profesjonalnymi instruktorami. Kilka lat temu pomysł ten pojawił się w San Francisco Internatioonal Airport. Jako pierwszy port na świecie udostępnił swoim pasażerom specjalny pokój do uprawiania jogi. Od tego czasu, każdego roku przybywa lotnisk przyjaznych joginom, są już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w Azji i Europie.

Wystarczy przejść przez tajemnicze drzwi z napisem „yoga room”, by ze świata zgiełku i chaosu, znaleźć się w magicznej, cichej i przyjaznej krainie wytchnienia. Wystarczy wziąć matę, rozgrzać się nieco, by po chwili przywitać słońce i wykonać kilka innych relaksujących asan. Na koniec odpocząć w pozycji leżącej z nogami na ścianie. Po takiej przerwie w podróży człowiek czuje się jak nowo narodzona. Kręgosłup odetchną, zeszła opuchlizna z nóg, stres zniknął bezpowrotnie. I znów jesteśmy pełni energii i gotowości do kolejnego długiego lotu. Polecam wszystkim, nie tylko joginom! Ale pamiętaj! Zdejmij buty po wejściu do sali, nie wnoś tam jedzenia ani napojów, wycisz telefon i inne urządzenia elektroniczne, zachowuj się spokojnie i szanuj innych użytkowników.Joga w podrozy salaJoga w podrozy frankfurt


LOTNISKA PRZYJAZNE JOGINOM

Z roku na rok przybywa lotnisk przyjaznych joginom. Najwięcej takich lotnisk znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w których narodziła się moda na lotniskową jogę. Yoga rooms są m.in. w San Francisco, Miami, Chicago (O’Hare i Midway), Dallas, Denver i Vermont. Lotniskowych sal do jogi przybywa też w Europie: Londyn (Heathrow i Gatwick), Frankfurt i Helsinki oraz w Azji: Singapur, Hongkong.


 

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz