Facebook open

BANER Perfect SPA Awards 2021 Glosuj Hotel SPA

Marzysz o idealnej figurze, ale mimo diet i ćwiczeń nie udaje ci się jej osiągnąć? Nadmiar tłuszczyku, wiotka skóra, cellulit czy rozstępy szpecą twoje ciało? Warto skorzystać z zabiegów, które szybko i skutecznie pozwalą ci pozbyć się niechcianych mankamentów. Które z nich są godne uwagi?

 Tekst: dr Zofia Bochen

Nie każdy rodzi się z idealnym ciałem i nie każdemu udaje się utrzymać perfekcyjną figurę. Wpływa na to wiele czynników, od tych genetycznych, poprzez zdrowotne, na codziennych nawykach związanych ze stylem życia, dietą i wysiłkiem fizycznym kończąc. Jedni mają kłopoty ze zrzuceniem fałdek na brzuchu. Innym żadne kremy świata i masaże nie są w stanie pomóc na cellulit, rozstępy czy wiotką skórę. A w końcu... niezależnie od wieku, każdy z nas ma prawo czuć się komfortowo we własnej skórze i dobrze wyglądać. Nie chodzi tu jednak o dążenie do nieosiągalnych wymiarów modelek, ale o zdrowe, bardziej jędrne i estetyczne ciało, którego nie trzeba się wstydzić.
I właśnie takim osobom, które pomimo wysiłków, wciąż borykają się z miejscowym tłuszczykiem czy wiotkością skóry, dedykowane są liczne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Do wyboru są terapie wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie, jak ultradźwięki, światło lasera, fale radiowe, czy masaż podciśnieniowy. Większość z nich warto przeprowadzić w serii, ale już po pierwszym widać różnicę w jakości skóry. Która technologia sprawdzi się przy miejscowej fałdce, a którą warto zastosować, aby pozbyć się rozstępów? Podpowiedzi i wyjaśnienia – poniżej.

LASEROWE MODELOWANIE SYLWETKI

Oponka na brzuchu, „bryczesy” na udach czy „pelikany” na ramionach lub podwójny podbródek, to defekty, które nawet młodą osobę mogą doprowadzić do kompleksów, gdyż dodają niepotrzebnie kilku-kilkunastu lat. I zwykle odbierane są jako zaniedbanie. A tak naprawdę najczęściej pojawiają się z dwóch powodów: utraty wagi (rozciągnięta skóra, zlokalizowana miejscowo, oporna tkanka tłuszczowa) oraz niewystarczająco rozbudowanej tkanki mięśniowej. Oczywiście na te dwie kwestie: regularną, zbilansowaną dietę oraz dopasowane do kondycji ćwiczenia, które zamienią sylwetkę w zwartą i umięśnioną – pracuje się miesiącami. Nie da się osiągnąć umięśnionych ramion czy brzucha w trzy tygodnie, natomiast da się usunąć niechciane fałdki lub pelikany. Skuteczny jest tu zabieg SlimLipo 3D.

To najbardziej komfortowa i skuteczna forma liposukcji. Jej unikatowość polega na zastosowaniu dwóch długości fali lasera. Fale długości 924 nm selektywnie niszczą komórki tłuszczowe – rozpuszczają tłuszcz. A fale o długości 975 nm oddziałują na włókna kolagenowe i poprzez ich skrócenie obkurczają skórę. Rozpuszczony tłuszcz jest odsysany, nie zostaje w organizmie. Aby zabieg był najbardziej komfortowy dla pacjenta, zwykle wykonuje się go w obecności anestezjologa, w znieczuleniu dożylnym połączonym ze znieczuleniem miejscowym. Dzięki temu zabiegowi można wymodelować brzuch, uda, ramiona, a także podbródek. Laserowe rozpuszczanie tkanki tłuszczowej jest o wiele bardziej efektywną metodą odsysania tłuszczu niż tradycyjna liposukcja.
Operacja jest krótsza, a kontrola nad równomiernością i objętością odsysania – bardziej precyzyjna. Dodatkowo światło lasera obkurcza drobne naczynia. Dzięki temu, pomimo, że zabieg jest inwazyjny, stosunkowo szybko wraca się po nim do codziennych zajęć. Przez okres 6 tygodni, należy nosić ubranko uciskowe, nie forsować ciała intensywnym wysiłkiem fizycznym – to bardzo ważne podczas rekonwalescencji. Po tym okresie można cieszyć się bardziej kształtną sylwetką i jędrną skórą.

MIEJSCOWE WYSZCZUPLANIE

Tkankę tłuszczową tworzą nagromadzone adipocyty – komórki tłuszczowe. Są podatne na zmiany środowiska, więc jeśli warunki im sprzyjają (nadmiar tłuszczu, soli i cukru) – puchną, zwiększając swoją objętość. Natomiast, jeśli się je uśmierci – obniżając temperaturę lub podgrzewając tkankę do odpowiednich parametrów – w danym fragmencie ciała ponownie się nie pojawią. Jednym z zabiegów wykorzystujących takie technologie jest Sculpsure, czyli laserowe podgrzewanie tkanki tłuszczowej. Pozwala usunąć niechciany miejscowy tłuszcz już w 25 minut!
Do problematycznych miejsc przykładane są płaskie aplikatory. Przepływa przez nie energia lasera, która niszczy całkowicie komórki tłuszczowe, podgrzewając je do temperatury 42-47 st. C. Ciepło rozbija błony komórkowe adipocytów, które następnie transportowane są do wątroby, a w niej metabolizowane. Po pewnym czasie organizm samoistnie je usuwa. Pierwsze efekty można dostrzec już po kilku tygodniach, ostateczne – po 3 miesiącach. Zabieg  nie wymaga rekonwalescencji, a w trakcie jego trwania odczuwa się jedynie mrowienie i ciepło.Sylwetka last Minute 1

ULTRADŹWIĘKIEM W CELLULIT I WIOTKOŚĆ

Wielu trenerów, kosmetologów i masażystów podkreśla, że nie waga czy rozmiar ubrań, który się nosi ma znaczenie. Znacznie ważniejsza jest kondycja ciała. Im bardziej jest zwarte, a skóra napięta, tym wydaje się piękniejsze. Natomiast w wyniku utraty dużej ilości kilogramów (zwykle ten problem obserwuje się u osób, które zrzuciły 10 i więcej kilogramów w dość krótkim czasie), często traci się również jędrność skóry. Wisząca, wiotka, „przelewająca się” – wygląda nieestetycznie, a ciało wydaje się dużo starsze niż jest w rzeczywistości.
Drugim problemem związanym z kondycją skóry jest skórka pomarańczowa, czyli cellulit, który dotyka wszystkie kobiety: chude i otyłe, zadbane i nie przywiązujące wagi do diety czy ćwiczeń. Niesprawiedliwe jest natomiast to, że niemal nie występuje w ogóle u mężczyzn, dlatego najczęściej o winowajców powstawania cellulitu podejrzewa się hormony kobiece. Natomiast zarówno cellulit, jak i luźna, wiotka skóra potrafią niejednej damie spędzać sen z powiek, szczególnie przed sezonem letnim, kiedy odsłania się więcej ciała i nie da się ich zakryć materiałem. Co może pomóc na te dwie przypadłości? Zabieg Accent Ultra V Shape przy pomocy unipolarnej i bipolarnej fali radiowej. Ultradźwięki w selektywny sposób niszczą błonę komórek tłuszczowych, a ich zawartość zostaje uwolniona i zmetabolizowana. Jednak to zabieg, który wspomaga proces odchudzania, ale nie zastępuje go. Efekt zabiegu? Wyszczuplenie i ujędrnienie - najlepiej widoczne po serii dziesięciu zabiegów.

LASEROWE USUWANIE ROZSTĘPÓW

Ciąża często pozostawia na ciele kobiet niechciane pamiątki, charakterystyczne „pieczątki” przypominające blizny. Rozstępy to zmora wielu kobiet, pomimo dbania o skórę, stosowania specjalnych preparatów podczas trzeciego trymestru ciąży. O ile z rozstępami różowo-fioletowymi można jeszcze walczyć,o tyle z białymi (starszymi) samodzielnie trudno sobie poradzić. Kremy nie dają im rady. Dlatego każdy zabieg, który obiecuje usuwanie tych niechcianych „pamiątek” po okresie ciąży, nadwadze czy dorastaniu (bardzo często rozstępy powstają na ciele nastolatek, których skóra nie nadąża za szybkimi zmianami powiększania się ciała: piersi czy pośladków) jest przez wiele kobiet testowany. Nie wszystkie jednak się dają porządane efekty. Technologią polecaną na ten problem jest ta zastosowana w urządzeniu Discovery Pico.
Wykorzystuje ono najnowoczes´niejszą technologię laserowego usuwania zmian barwnikowych, starzejącej się skóry, tatuaży i rozstępów. To laser pikosenkundowy, oparty na ultrakrótkich impulsach, o dwukrotnie większej mocy niż dotychczas stosowane. Wiązka lasera w kontrolowany sposób uszkadza skórę, pobudzając jej naturalne procesy naprawcze. Zaletą i przewagą tego zabiegu nad podobnymi, jest mniejsza ilość zabiegów w serii i wyższy komfort odczuć pacjenta podczas terapii.
Laser pikosekundowy działa trochę jak oparzenie, mobilizując tkankę z rozstępem do przebudowy struktury. Oparzenie dla organizmu to sygnał do namnażania w tym miejscu nowych komórek, które nadbudowują braki. Dzięki temu zamiast wklęsłej „blizny”, do której porównuje się rozstęp, pojawia się nowa struktura, która z każdym kolejnym zabiegiem się coraz bardziej „wypłaszcza”, a skóra wygląda na równiejszą.

ICOON, CZYLI PODCIŚNIENIE, LED I LASER

Brzuch po ciąży bywa rozciągniętym fałdem skóry, który co prawda można ukryć pod warstwami ubrań, ale nie na plaży, basenie czy siłowni. Podobnie jak wiotką skórę na udach czy łydkach po dużej utracie wagi. Mało zwarte ciało lub kończyny podatne na obrzęki to często ogromny problem dla osób w różnym wieku, które nie są w stanie zakamuflować tego mankamentu. Jeśli wiotkości towarzyszy obrzęk, luźna skóra i cellulit lub miejscowy tłuszczyk, najlepszym zabiegiem na te przypadłości jest Icoone Laser, czyli połączenie masażu podciśnieniowego ze światłem LED i laserem. Połączenie tych technologii pozwala na bardzo precyzyjną stymulację tkanki łącznej, także w najdelikatniejszych obszarach, takich jak oczy, dekolt, biust oraz wewnętrzna strona ud i ramion. To rewolucyjny zabieg do modelowania sylwetki oraz walki z wszelkimi oznakami starzenia skóry. Głowica Icoone nie rozciąga więc delikatnej skóry, lecz przeciwnie – stymuluje ją do ujędrnienia, aby stawała się bardziej zwarta. Większość kobiet, które miały problem z fałdką na brzuchu po urodzeniu dziecka, przyznaje, że nie ma lepszego zabiegu niwelującego ten problem.  

baner Norden Cosmetics

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

Perfect SPA Awards

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj hotel

 Perfect SPA Awards 2021 glosuj daySPA

Phytomer 300x300

 

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA International

Perfect SPA Hotel 2021 HISZPANIA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 EUROPA - GŁOSUJ

Perfect SPA INTERNATIONAL 2021 Świat

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

cytat, Konfucjusz